Finalists for SuperChamps Decided
18 Sep 2015After 3 days of some tough battles the SuperChamps Finalists for 2015 have been decided and you wouldn't want to guess who is set to take the titles out.
The final matches for Saturday are as follow:
B Grades Mens
Pool A | Pool B | |
Pool Winners (1st/2nd Playoff) | Royal Oak Racquets Club | SquashGym |
2nd in Pools (3rd/4th Playoff) | Remuera Rackets Club | Marlborough Squash Club |
3rd in Pools (5th/6th Playoff) | Devoy Squash & Fitness | Cambridge Racquets Club |
4th in Pools (7th/8th Playoff) | Harcourts Eden Epsom | Tawa Squash Club |
5th in Pools (9th/10th Playoff) | Surf City | Otago University |
B Grades Womens
Pool A | Pool B | |
Pool Winners (1st/2nd Playoff) | Te Puke Squash Club | Royal Oak Racquets Club |
2nd in Pools (3rd/4th Playoff) | Whangarei Squash Club | Hastings Squash Club |
3rd in Pools (5th/6th Playoff) | Hamilton Squash and Tennis Club | Remuera Racquets Club |
4th in Pools (7th/8th Playoff) | Devoy Squash and Fitness | Oamaru Squash Club |
5th in Pools (9th/10th Playoff) | Otago Uni | Kawaroa Park |
C Grades Mens
Pool A | Pool B | |
Pool Winners (1st/2nd Playoff) | Island Bay Squash Club | Wanaganui Squash Club |
2nd in Pools (3rd/4th Playoff) | Geyser City Squash | North Shore Squash Club |
3rd in Pools (5th/6th Playoff) | Havelock North Squash Club | United Matamata Squash Club |
4th in Pools (7th/8th Playoff) | Waeranga-a-hika Squash | Mangakahia Squash Club |
5th in Pools (9th/10th Playoff | Remuera Racquets Club | Christchurch Squash Club |
C Grades Womens
Pool A | Pool B | |
Pool Winners (1st/2nd Playoff) | Hawke's Bay Squash Rackets Club | Kaitaia Tennis & Squash Club |
2nd in Pools (3rd/4th Playoff) | Hamilton Squash & Tennis Club | Devoy Squash & Fitness |
3rd in Pools (5th/6th Playoff) | Kawaroa Park Squash Club | Edgecumbe Squash Club |
4th in Pools (7th/8th Playoff) | Upper Hutt Squash | Manurewa Squash Club |
5th in Pools (9th/10th Playoff) | Hawkes Bay Lawn & Tennis | Taumarunui Squash Club |
D Grades Mens
Pool A | Pool B | |
Pool Winners (1st/2nd Playoff) | Henderson Squash Club | Cromwell Squash Club |
2nd in Pools (3rd/4th Playoff) | Devoy Squash & Fitness | Hamilton Squash & Tennis Club |
3rd in Pools (5th/6th Playoff) | Ohakune Squash Club | Havelock North |
4th in Pools (7th/8th Playoff) | Alexandra Squash Club | Whangarei Squash Club |
5th in Pools (9th/10th Playoff | Marlborough Squash Club | Red Star Squash Club |
D Grades Womens
Pool A | Pool B | |
Pool Winners (1st/2nd Playoff) | Hawkes Bay Lawn Tennis | Cromwell Squash Club |
2nd in Pools (3rd/4th Playoff) | Geyser City Squash | Ngaruawahia Squash Club |
3rd in Pools (5th/6th Playoff) | Red Star Squash Club | Panmure Squash Club |
4th in Pools (7th/8th Playoff) | Taihape Squash Club | Timaru Squash Club |
5th in Pools (9th/10th Playoff) | Gore T&C Squash | Christchurch Squash Club |
E Grades Mens
Pool A | Pool B | Pool C | |
Pool Winners (1st/2nd Playoff) | Kamo Squash Club | Devoy Squash & Fitness | Lugton Park Squash Club |
2nd in Pools (3rd/4th Playoff) | Hawkes Bay SRC | Henderson Squash Club | Hawera Squash Club |
3rd in Pools (5th/6th Playoff) | Kapiti Squash Club | Christchurch Squash Club | Masterton Squash Club |
Winners move into further pool play to determine final positions
E Grades Womens
1st/2nd Playoff | Havelock North | SquashGym |
3rd/4th Playoff | Ohakune Squash Club | Devoy Squash & Fitness |
5th/6th Playoff | Mana Squash Club | Martinborough |
7th/8th Playoff | Lugton Park Squash Club | Franklin Squash Club |
F/J Grades
Teams pool play to determine final positions
<< Back